ОНЛАЙН-СЕРВІС KAHOOT! ЯК ІНСТРУМЕНТ ВЗАЄМОДІЇ ВЧИТЕЛЯ ТА УЧНІВ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Валентина Шовенко

В статті розглянуто можливостізастосування онлайн-сервісу Kahoot! на уроках української мови та літератури. Участь в іграх, створених за допомогою сервісу, сприяє спілкуванню та співпраці вчителя та учнів на уроці, підвищує рівень обізнаності в інформаційно-комунікаційних технологіях.Kahoot! дає змогу легко та швидко перевірити знання школярів з теми, а також значно скорочує час, затрачений вчителем на підготовку до уроку.
Ключові слова:
онлайн-сервіс Kahoot!; ігрові форми взаємодії з учнями; інтерактивні навчальні ігри; вікторини; обговорення; опитування


Сучасність диктує свої правила та розставляє пріоритети у роботі вчителя. Становлення і розвиток суспільства породжує гостру необхідність в педагогах, що володіють високою професійною компетентністю, вмінням зацікавити дітей у вивченні власного предмета.Для того, щоб розуміти потреби сучасного учня, варто пам’ятати, чим живуть діти сьогодні. Не існує, мабуть, дитини, яка б не цікавилась різними ґаджетами. Учень може забути взяти на урок будь-що: підручник, зошит, ручку, – але НЕ мобільний телефон! Не варто сперечатись із потребами часу та боротись із явищем повселюдної мобільності, необхідно застосовувати сучасні пристрої на користь навчання.
Безоплатний онлайн-сервіс Kahoot! дає змогу створювати інтерактивні навчальні ігри, що складаються з низки запитань із кількома варіантами відповідей. Такі ігрові форми роботи можуть бути застосовані у навчанні – для перевірки знань учнів. Цей сервіс повен переваг – він яскравий, соціальний, досить простий для вчителя та цікавий для учнів.
Kahoot! був розроблений у серпні 2013 року як інструмент для швидкого виготовлення всього інтерактивного: вікторин, опитувань і обговорень. Продукти, створені на платформі онлайн-сервісу, мають назву «кахути». У власноруч зроблені міні-ігри можна вставляти відео та зображення, а процес створення нової вправи займає декілька хвилин. Таким чином, значною мірою скорочується час для підготовки до уроку.Змагального ефекту додає таймер, значення якого встановлює вчитель при створенні гри. Учень, що першим відповів на запитання онлайн-тесту, отримує більшу кількість балів, ніж суперники. Отже, переможець у грі буде обов’язково.
Гра розпочинається, коли учні вводять на своїх пристроях (планшеті, смартфоні, десктопі, ноутбуці)згенерований системою код та власне ім’я.Онлайн-сервіс Kahoot! працює в браузері, доступний для всіх пристроїв, які можна підключити до мережі Internet.Система не потребує встановлення додатків на телефони – вона адаптована до мобільних пристроїв.
Важливо, що результати тестувань зберігаються у вигляді списку в таблиці MSExcel. Тож ви маєте можливість проводити моніторинг знань учнів.
Безумовною перевагою даного сервісу є система готових ігор, розроблених іншими користувачами сервісу. Тобто ви можете скористатися вправами, створеними самостійно або ж скопіювати завдання інших розробників (тести можна повторювати повністю, чи змінювати якусь їх частину).
Представимо декілька прикладів використання онлайн-сервісу Kahoot! для роботи на уроках української мови та літератури.
(Мал.1)
Так виглядає попередній перегляд одного із завдань вашого тесту. Правильна відповідь лише одна. Запитань може бути стільки, скільки ви додасте при створенні онлайн-гри. Таке зображення учні побачать, коли дадуть правильну відповідь на поставлене запитання.
(Мал.2)
Ось так виглядає неправильна відповідь на поставлене запитання.
(Мал.3)
Такий вигляд має завершена вправа.
(Мал.4)
Виконання завдань можна організовувати як для кожного учня класу, так і для боротьби двох і більше команд.
Створений вами опитувальник виглядає так:
(Мал.5)
Онлайн-сервіс Kahoot! Може використовуватись на будь-якому етапі уроку української мови чи літератури: для перевірки засвоєного за урок матеріалу, для систематизації знань, набутих з теми, чи для узагальнення вивченого матеріалу за рік. У будь-якому випадку, у вас є потужний сучасний інструмент для створення власного самобутнього уроку словесності.
Загальновідомо, що діти пізнають світ через гру, тому невимушена атмосфера суперництва, прагнення до кращої якості знань та перемоги обов’язково стануть вашим союзником у прагненні до досконалого уроку української мови та літератури, до нових творчих звершень.









Використані джерела:
1.     Kahoot! – перевіряємо знання учнів, граючись [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.ourboox.com/books/kahoot-перевіряємо-знання-учнів-граючись/
2.     Kahoot! [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://getkahoot.com/
3.     Комарницька О.М. Особливості застосування мобільних технологій у навчанні / О.М. Комарницька // Новітні інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі: актуальні проблеми : матеріали науково-методичної конференції, 30 листопада 2016 р. – Тернопіль: ТОКІППО, 2016. – С. 3 – 8.

4.     Хмарний сервіс Kahoot!/ WiKi. Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова[Електронний ресурс] – Режим доступу:http://wiki.kname.edu.ua/index.php/Хмарний_сервіс_-_Kahoot

4 коментарі:

  1. Цікавий хмарний сервіс! Зручний для учнів, бо можна виконувати завдання з телефону.

    ВідповістиВидалити
  2. Корисний і доступний хмарний сервіс, для використання в освітніх цілях!

    ВідповістиВидалити
  3. Спробую застосувати рекомендовані сервіси в своїй роботі.Дякую!.

    ВідповістиВидалити
  4. Справді корисна й нова для мене інформація. Вчусь разом з учнями, опановуємо рекомендований вами сервіс. Дякуємо!

    ВідповістиВидалити