ІНТЕРНЕТ-РЕСУРС PREZI ЯК ОДИН ІЗ СУЧАСНИХ ІНСТРУМЕНТАРІЇВ ВЧИТЕЛЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Негода Ольга Іванівна,
вчитель зарубіжної літератури Аджамської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кіровоградського району Кіровоградської області

У даній статті тезово розглядається інтернет-ресурс PREZI як один із сучасних інструментаріїв вчителя зарубіжної літератури. Висвітлені його переваги та недоліки з-поміж інших програм для створення презентацій.

Наше життя рухається вперед, і школа повинна йти в ногу з часом. XXI століття ˗ століття високих комп'ютерних технологій. Сучасна дитина живе в світі електронної культури. Змінюється і роль вчителя ˗ він повинен не тільки добре знати предмет, володіти відомою методикою його викладання, але й використовувати нові методи, форми викладання, а також швидко освоювати нові ресурси, намагаючись їх грамотно застосувати. Крім того, необхідно намагатися створити щось своє на базі вже створеного, наявного і освоєного матеріалу. Оскільки дітей захоплює більше комп'ютер, ніж книга, то чому б не використовувати комп'ютерні технології для досягнення поставленої мети? Тим більше, що мультимедійні технології сприяють розвитку самостійності, творчих здібностей учнів, допомагають зробити урок більш яскравим, цікавим, насиченим великою кількістю інформації, яка легко засвоюється школярами. Учитель на таких уроках отримує замість дошки та крейди потужний інструмент для представлення інформації (текст, графіка, анімація, звук, цифрове відео та ін.). Ці засоби володіють великим емоційним зарядом і активно включають увагу учнівської аудиторії.
К.Д. Ушинський писав: «Дитяча природа ясно вимагає наочності. Вчіть дитину яким-небудь п'яти невідомим йому словам, і він буде довго і марно мучитися над ними; але пов'яжіть з малюнками двадцять таких слів і дитина засвоїть їх на льоту. Ви пояснюєте дитині дуже просту думку, і він вас не розуміє; ви пояснюєте тій же дитині складний малюнок, і він вас зрозуміє швидко... Якщо ви входите в клас, від якого важко добитися слова, почніть показувати малюнки, і клас заговорить, а головне, заговорить вільно». На сучасному етапі розвитку освіти на допомогу вчителю приходить мультимедійна презентація, яка об’єднує в одне ціле текст, звук, відео, графічне зображення, анімацію. Педагог має можливість впливати на всі системи людини одночасно, тим самим орієнтуючись на кожного учня в своєму класі. Готуючись до такого уроку, найефективніше використовувати інтернет-ресурс Prezi.
Рrezi˗ це найсучасніша програма презентацій. На сьогоднішній день це найкраща та найбільш передова технологія.
Prezi.com˗ це сервіс, за допомогою якого можна створити інтерактивну презентацію онлайн.Можливості дозволяють створювати презентації нового виду з нелінійною структурою, всю презентацію можна згорнути в одну картинку. І, навпаки, кожен елемент може бути розгорнутий і розглянутий більш детально. Сервіс з’явився в Угорщині в 2009 році, на даний час здобув величезну популярність, щомісяця на ньому реєструється біля мільйону користувачів. (Розробники - http://prezi.com/about-team/)
З чого ж розпочати? Спочатку потрібно зайти на сайтhttp://prezi.com/ і зареєструватися, обравши безкоштовну версію. Потім заповнити реєстраційну форму, отримати підтвердження реєстрації і запрошення до роботи, активувати аккаунт. А якщовимаєтеакаунт у соціальніймережіFacebook, то зареєструватися можна, використавши його. Після реєстрації у вас з’явиться свій віртуальний кабінет, у якому матимете можливість створювати власні презентації.
При створенні нової презентації ви отримуєте в розпорядження безмежне полотно, яке заповнюєте довільною інформацією та об'єктами. До вашої уваги  безліч різноманітних шаблонів, які пасуватимуть обраній вами темі уроку. Коли ви досконало опануєте цю технологію, то зможете створювати презентацію за власним шаблоном. Полотно ділиться на фрагменти (frames˗ кадри), які відіграють роль слайдів. Але якщо у звичних презентаціях слайди просто змінюють один одного, то в презентації Preziпри демонстрації певного кадру збільшується масштаб відповідної ділянки на полотні.
У Preziприваблює динаміка подачі матеріалу, можливість охопити поглядом всю проблему і масштабувати вибраний фрагмент в будь-який момент спілкування вчителя і класу. У візуальної історії Preziє відеоряд і розповідь, де зображення і слова співпрацюють, щоб представити ідею або урок. Використовуючи чисте полотно Prezi, легко побудувати маршрут історії або теми, і візуальний контекст проведе глядача шляхом відкриття. А відкриття, зроблене самостійно, ˗ запам'ятовується краще. Щоб зрозуміти складність фрагмента, потрібно просто збільшити масштаб, щоб побачити всю тему ˗ достатньо зменшити масштаб. На загальному полотні чітко позначені основні пункти і їх взаємозв'язок. Технологія Preziне просто кинула виклик PowerPoint, вона почала витісняти її. І все це завдяки принциповим відмінностям.
Переваги Prezi:
·        великий простір для розміщення елементів і слайдів;
·        створення унікальних переходів між слайдами;
·        безліч інструментів оформлення: фігури, стрілки, лінії, фрейми, фони;
·        вставка і редагування зображень;
·        вставка відео, pdf, swf;
·        завантаження презентацій PowerPoint.
·        презентації знаходяться «в хмарі», тому доступні з будь-якого вашого пристрою: від ноутбука до планшета і смартфона;
·        легкість використання за рахунок наявних готових шаблонів для презентацій;
·        можна використовувати картинки і відео, аудіо з власного комп’ютера чи мережі Інтернет, а також надихнутися вже існуючою базою матеріалів.
·        можливість не просто показувати слайд за слайдом, а розповісти цілу історію в ході свого виступу;
·        можливість створювати тексти українською мовою.
·        повністю на англійській мові;
·        при малій швидкості Інтернету робота по створенню презентації (чи її перегляд) ускладнена.
·      слайд повинен містити невелику кількість слів;
·      для написів і заголовків слід вживати чіткий шрифт;
·       краще виносити на слайд визначення, терміни, які учні будуть записувати в зошити, читати їх вголос під час демонстрації презентації;
·      розмір букв, цифр, знаків, їх контрастність визначається необхідністю їх чіткого розгляду з останнього ряду парт;
·      заливка фону, букв, ліній повинна бути спокійних кольорів, щоб не викликати роздратування і втому очей.
·      графіки, діаграми, малюнки, фотографії повинні, по можливості, рівномірно заповнювати весь слайд;
·      не можна перевантажувати слайди зоровою інформацією.
Отже, сервіс Prezi дає можливість колективно працювати над презентацією та спільно її редагувати. Робота над презентацією дозволяє глибше опрацювати запропоновану тему, отримати навички роботи в Інтернеті, виявити творчість і створити креативний Інтернет-продукт.


4.     http://prezi.com/

2 коментарі:

  1. Дійсно, Презі розроблено так, що нею приємно користуватися,але потрібно деякий час до неї звикати. Це варте того, тому що ми отримуємо більш насичену презентацію, ніж PowerPoint. Стаття Ольги Іванівни цікава та змістовна, дає чітке уявлення про даний продукт.

    ВідповістиВидалити
  2. На мою думку, програма Prezi- поки що найкращий інструмент для створення інтерактивної презентації в режимі онлайн.
    Вона допомагає нам доносити свої ідеї найбільш ефективним і наочним способом. Зазвичай для створення презентації ми використовуємо програму PowerPoint.
    Але ж потрібно не боятися змін та рухатися в ногу з часом. Тому вдячна Ользі Іванівні за цю статтю.

    ВідповістиВидалити